Y KUŞAĞI ERKEKLERİNE DAVACIYIM

İlişkilerin başlama aşaması ‘olgunlaştıkça’ o kadar garip bir hal alıyor ki. Bence kesinlikle Y kuşağı erkeklerinin (şimdiki 30’luk abilerimizden bahsediyorum) olgunluk kisvesinin arkasına sığınarak kendilerini ‘korumak’ için aldıkları önlemden başka bir şey değil. Adamla yürüyüş yapıyorsun, kahvaltı yapıyorsun, weed tüttürüyosun, battaniye altında kitap okuyup dizi film izliyorsun, sarılıp uyuyorsun öpüşüyorsun hatta sevişiyorsun ama o adamın hayatındaki yerin ne bilmiyorsun. Yalvarırım aman keyif almaya bak her şey olacağına varır demeyin çünkü belirsizlikten keyif almayanlar adına yazıyorum bugün. Yüzük takalım aynı eve taşınalım siyam ikizleri gibi gezelim demiyorum zaten. Açık ilişki olayına da kapalı değilim sadece ne olduğumuzu bilelim.

Beni bu noktaya getiren doktor beyle 1 senedir uzaktan flörtleşmelerimiz oluyordu ta ki geçen hafta beni akşam eve birkaç arkadaşla şarap içmeye davet edene kadar. Doktor, ben bir hocamız bir de hemşire ablamız oturduk evde takılıyoruz. Doktorla aramdaki ilişkinin ne olduğu benim için hep muamma olmuştu başından beri zaten. Şarap buluşmasından bir önceki buluşmamıza kadar neredeyse sıfır fiziksel temasla çok tatlı vakitler geçirmiştik lakin şaraptan bir önceki buluşmamızda battaniye altında kitap okumalı sarılıp uyumalı bir akşamımız olmuştu. Şarap gecemizde de doktor beyin hemşire ablaya da bana davrandığı tarzda samimi davrandığını hissettim ve doktor beyin tarzının böyle biraz gevşek bir şey olduğuna ve bana özel olmadığına karar getirdim. Normalde kalkıp gidesim gelmişti fakat neden bilmiyorum en azından bir şeyler kesinleşsin diye sanırım geceyi tamamlamaya karar verdim. Doktorun bana ilgisinin olduğunun farkındaydım fakat beklediğim hamleler gelmediği için emin de olamıyordum. Gecenin ilerleyen saatlerinde doktorun ve benim kafam bir miktar güzelleşmişken ve hemşire ablamız eve gitmeye karar vermişken biz de doktorla yatağa girdik ve uzun süredir var olan o cinsel gerilimi bir miktar öpüşme ve azıcık da olsa elleşmeyle salonda uyuyan hocayı uyandırmadan söndürmeye çalıştık. Ertesi sabah ben erken saatlerde işe gitmek için kalkarken doktor da uzun sayılabilecek bir duş aldı ve pek de samimi olmayan bir vedalaşmayla ayrıldık. Çok çok detaylı her şeyi anlatıp yazmaktan ziyade bir Z kuşağı kadını olarak bizim ilişki anlayışımızın biraz daha fazla iletişime dayalı olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Hayatıma giren 3. Y kuşağı erkeği ve bunda da aynı sorunu yaşıyorum. İlkiyle haftada 2-3 gün genelde sevişme temelli buluşmalar yaparken ve bence kesinlikle aramızda bir ilişki yokken beni sevgilisi olarak görüyordu, diğerine deli gibi aşıkken beni sadece sevişeceği biri olarak görüyordu son numaranın beni ne olarak gördüğüne dair hala aklımda bir şey yok. Hayatında başka kadın olmadığını bilsem yine bu kadar sorun yapmayacağım da o kadar kısır ki iletişimimiz buluştuğumuz zaman birlikte çok kaliteli ve uzun zaman geçirip birlikte değilken neredeyse hiç konuşmuyoruz. Tüm gün benimle mesajlaşıp araşsın derdinde değilim ama abim de Y kuşağı erkeği ve sevgilisiyle iletişimine 1.gözden şahit oluyorum ve bizimkisi gibi değil (: Sorun doktor ve çok yoğun olmasından da kaynaklanıyor olabilir ama yoğun olmak bana her zaman dandik bir bahane olarak gelmiştir. İnsan istediği zaman bir şeylere gerçekten vakit ayırabilir bir şekilde.

Sorun doktordan, y kuşağı erkeklerinden ve diğer erkeklerden ziyade benim ilişkilere bakış açım sanırım. Hatta direkt ilişkileri tanımlayışım. Her seferinde bunu yapıyorum. Tadını çıkarmak yerine sorgulayarak kendimi kaybediyorum. Fakat değişmesi gereken bir özelliğim olduğunu sanmıyorum sadece belirsizlik hissinden kurtulmam gerekiyor. Doktora deli gibi aşık değilim hatta bazen içimden sırf bir ilişki yaşamak için birlikteymişim gibi hissediyorum. Beni rahatsız eden davranışları da var çokça. Düşünceli, eğlenceli, bilgili, kültürlü vs ama ikili ilişkiler konusunda biraz beceriksiz sanırım.

Evvet teşhis kondu arkadaşlar. İnsanlara yargıyla yaklaşmamayı ve tavırlarını kişiselleştirmemeyi deneyimleme yolunda baya ilerledim. Tebrikler kendim!

Sonraki aşamalardan ve hayallerimden bahsedelim mi o zaman biraz da. Bir sonraki buluşmamızda açık bir şekilde hayatında başka biri olup olmadığını soracağım. Benimle uyumadığı gecelerde başka insanlarla uyuyup uyumadığını beni ‘farklı’ bir şekilde sevip sevmediğini öğrenmem lazım. Sonrasında her şey yolunda giderse doktor bey için rüya gibi bir ilişki başlayacak. Benimle sevgili olmak çok eğlenceli bir şey. Öncelikle ona bir defter ve kalem almayı düşünüyorum. Gerçi yazmakla arası nasıl pek bilmiyorum ama benimle paylaşabileceği ya da sadece içini dökebileceği bir arkadaşının olması eminim iyi gelecektir. Bir de yaptığımız meditasyonlar ve yogalar var tabi ki onların sıklığı artacak. Deprem çantası hazırlamak için uğraştığını biliyorum ve evimde açılmamış bir düdük var onu da hediye olarak vermeyi düşünüyorum. En sonuncusu da en güzeli. Deprem çantası alışverişi yaparken silahlara karşı büyük bir zaafı olduğundan bahsetti. Güzel bir sürprizle onu poligona götürmeyi düşünüyorum. İnternetten ufak araştırmalar yaparak bir yer buldum ama birlikte gitmeden benim ufak bir eğitim almam gerek. Çünkü onu öyle bir yere götürürsem romantik romantik bana silah tutmayı ateş etmeyi öğreteceğini pek sanmıyorum. Şeker dükkanına girmiş çocuk gibi saldırıp varlığımı bile unutacak diye düşünüyorum ama zaten kendim için değil onun için istediğim bir aktivite olacağı için beni rahatsız etmez bu durum. Ortak paylaşım alanımız olsun diye eşlik etmek de isterim yoksa bekleme odasında kitap okumak gayet ilgi çekici geliyor bana da. Poligon ziyaretimiz için kombin planlamam lazım. Asker desenli sweatshirt askeri bot ve kargo pantolon kulağa güzel geliyor. Belki ona da bir bandana tarzı bi şey alabilirim.

Demiştim benimle sevgili olmak çok güzel diye!

zımpara tarafından yayımlandı

aşkı ve kendimi arıyorum!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: