ORTASI OLMAK

Hayatlarını hep siyah beyaz olarak yaşayan bir şeyi ya çok seven ya tiksinen ya da bir şeyin varlığına veya yokluğuna bağımlı olan radikal insanlar vardır. Bir de her şeyi ortalarında yaşayanlar. Ben genelde ya hep ya hiç taraftarıyımdır. Evrim sağ olsun zıttımızı çektiğimizden ötürü de hayatıma hep ortaları olan insanları almışımdır. Her konuda kesin sınırlarım ve radikal fikirlerim vardır. Birisini seviyorsam seviyorumdur sevmiyorsam sevmiyorumdur. Azıcık hoşlanmak, sempatik veya antipatik bulmak liberal insanların uydurduğu söylemlerdir. Kendinden, fikrinden emin olan ve karşısındakinden korkmayan her insan düşüncelerini net bir şekilde ifade edebilmeli ve sınırlarını çizebilmelidir.

Olay cinsel yönelim olunca benim de radikalliğim sarsılıyor. Kendimden emin olmadığımdan değil farklı hayatların, farklı yönelim ve tercihlerin olduğunun farkında olduğumdan kaynaklı. Kendimden emin olmak ne demek? Yüzde yüz erkeklerden etkileniyorum hiçbir kadın beni heyecanlandırmıyor diyebilir miyim? Hoop benim de radikal olamadığım bir konu. Ama hikayenin baş rolü ben değilim bugün.

Gay bir arkadaşımı bizim doktor beyin evine çağırdım bugün. Doktorla ilk buluşmalarımızda aramızda hiçbir fiziksel yakınlık, cinsel çekim ve elektrik olmamıştı ve o zamanlar onun gay olduğunu düşünmüştüm. Hetero erkeklere göre çok daha kibar ve düşünceliydi. Çokça esrar tükettikten sonra bile bana yanaşmayacak kadar mesafeliydi. Kendimi az çekici veya seksi olmayan olarak sınıflandırmadığım için onun gay olduğunu düşünmüştüm. Sonrasında işin içine alkolün de girdiği birkaç akşam ‘sonuna kadar’ gitmemekle birlikte uslu uslu uyumaktan fazlasını yapınca kafamdaki gay bulutları dağıldı. Bugünkü ev ziyaretimizden sonra biricik arkadaşım doktor beyi hornette (bilmeyen için gay date uygulaması) gördüğünü ve gaydarını (gaylerin birbirlerini fark etme yeteneği; gay radarının kısaltılması) çok fazla titreştirdiğini söyledi.

Arkadaşım ev ziyaretine gelmeden önce de doktorla camda sigara içip sohbet ediyorduk. Cam sohbeti esnasında bana 2 hafta önce tanıştığı ve konuştuğu birinden bahsetti. Duygusal olarak yoğun şeyler hissetmediğini ama bir ilişki istediğini söyledi. Evet yanlış yazmadım geçtiğimiz günlerde oynaşarak uyuduğum, birkaç geceyi birlikte geçirdiğim doktor birlikte evde sohbet ederken başka birine karşı bir şey hissedememekten şikayet ediyordu yüzüme karşı. Biraz sonra biricik arkadaşım geleceği için ve açıkçası çok hazırlıksız yakalanıp nasıl tepki vereceğimi de bilmediğim için yapabileceğim en korkunç şeyi yaptım. Düşüncelerini benimle paylaşmasına izin verip onu ilişkilerden korkmaması konusunda cesaretlendirdim. Konuştukça kendime olan saygımın azaldığını ve sohbetin gidişatının beni deli ettiğini fark ettiğimde ortamın havasını değiştirmek ve biraz da hareketlenmek için oyun oynamayı teklif ettim. Ellerimizi önce çapraz sonra 2 kere de düz olacak şekilde sırasıyla çırpıyorduk. Birkaç tur oynayıp karıştırdıktan sonra bileklerimden tutup beni önce kendine çekti sonra üzerime yattı. Yanağıma ufak öpücükler kondurup oynamaya devam etti. 5 dakika önce başka birine olan hislerinden ve ilişkinin gidişatından bahsederken 5 dakika sonra üzerime çıkmış beni öpüyordu. Kendimden özür dilerim böyle bir şeyi kabullendiğim için fakat ani çıkışlar yapabilen ve böyle durumlarda hızlı düşünebilen biri değilim. Oyunun da bana kötü hissettirmesinin ardından bu sefer bir sonraki hamlem olarak müzik açıp dans etmeye başladım. Biricik arkadaşım gelene kadar müzik dinleyip dans ettik. Arkadaşımı çok iyi karşılayıp çok güzel sohbet etti ve sonrasında yine birlikte bir oyun oynamaya başladık. Saat 20.00’de online bir konferansı olduğu için arkadaşımla birlikte onu evde bırakıp evden çıktık. Evden yaklaşık 20 metre uzaklaşmışken arkadaşım ‘Hemen hornet’ten kontrol etmem lazım daha önce gördüğüme eminim!’ dedi. İlk hornet turumuz verimli geçmedi ama biricik arkadaşım hergün kontrol edip beni bilgilendireceğini söyledi. Ne mutlu bana!

Sonuç olarak bizim doktor çok ortacı bir insan. Yani adam benden hoşlanıyor mu sorusunu cevaplayamadan adam kadınlardan hoşlanıyor mu sorusu çıktı karşıma.

Dün akşam ekşi sözlükte ‘biz şimdi neyiz’ başlıklı entryleri okuyordum. Öncesinde doktorla bir sonraki buluşmamızda net bir şekilde birbirimizin hayatındaki yerini kesinleştirmekle ilgili bir konuşma yapmayı planlamıştım fakat entrylerde birçok kaprisli erkek arkadaşımız ‘kadına hoşlandığımızı birlikte güzel vakit geçirdiğimizi söylüyoruz illa net bir ismi mi olmak zorunda? hadi diyelim öyle sen koyamıyor musun o ismi senin özgüvenin yetmiyor mu neden adama soruyorsun?’ minvalinde yazılar yazdığı için kendimi durdurmaya karar verdim. Adam benimle vakit geçirmeyi sevdiğini söylemişti, benim yanımda çok rahat olduğundan bahsetmişti ve beni sevdiğini de ima etmişti bir noktada. Zorlamanın bir anlamı olmadığına zamanla isim koyulacaksa da kendiliğinden olması gerektiğine karar vererek kafamdan o konuşmayı komple attım. Bugün başka birisine karşı bir şeyler hissetme ihtimalinden bahsetmesi ve biricik arkadaşımın da çocuğun gay olma ihtimalinden bahsetmesi konuşmayı revize ederek önüne sunmam gerektirdiğine karar verdirdi. Biricik arkadaşım 35’inde gay olduğunu fark edip boşanmış 40 yaşındaki bir beyle birlikte. Fantezi dünyalarını 3. bir kişiyle paylaşmak için kullandıkları hornet hesaplarına da sevgilileri, eşleri olan birçok gizli gayin talip olduğunu söyledi. Yani 30’larında doktor olmuş 12 yıldır ailesinden ayrı yaşayan ve 2 senelik Amerika tecrübesi olan bir erkeğin hala kafasının karışık olması da kendini saklıyor olması da ihtimal dahilinde artık. Biz şimdi neyizden daha korkunç bir konuşma yapmam gerekecek sanırım. Önce doktorun kim olduğundan başlamamız gerekecek. Gerçekten gay ve beni kendini saklamak için mi kullanıyor? Biricik arkadaşımın üzerinde durduğu bir diğer konu da neredeyse tüm buluşmalarımızda arkadaş çevresinden insanların olmasıydı. Evet tavır olarak çok kibar olduğu ve tarz olarak da biraz marjinal olduğu için çevresindeki insanların doktorun gay olduğunu düşünme ihtimali var ve beni insanların kafasındaki o ihtimali yok etmek için kullanıyor olabilir mi? Bu kadar komplike ve biraz da paronayakça düşünmekten gerçekten nefret ediyorum ama ne yazık ki hepsi çok yüksek ihtimalleri olan olasılıklar.

Kaprisli ekşi sözlük erkeklerini dinlemeden kendimi açıkça ifade edeceğim bir konuşma yapmam gerek. Ve tabi ki bir de anı yaşamam gerek! Şu an her ihtimal için farklı bir senaryo oluşturup nasıl bir tepki vermem gerektiğiyle ilgili zihnim kıpır kıpır.

Öncelikle kendisine geçen gün başka birisinden bahsettiği zaman bundan rahatsız olduğumu belirtmem gerek. Gay olsun olmasın ona karşı olan hislerimi bilmesi lazım. Kendisinin benim için özel olduğunu ve onunla görüştüğüm süreçte başka biriyle görüşmediğimi belirtip aramızda bununla ilgili bir anlaşma olmadığından ötürü aynı davranışı yapmak zorunda olmamakla birlikte ondan da böyle bir beklentim olduğunu söyleyeceğim. Başka insanlarla ilişki yaşama ihtimali varsa veya birden fazla kişiyle görüşüyorsa bunun bana uygun olmadığını söyleyip ilişkimizi yalnızca arkadaşlık boyutunda tutmamız gerektiğini belirteceğim. Zaten bunu kabul ettiği taktirde cinsel yöneliminin pek bir önemi olmayacak. Onun da beni özel kişi olarak kabul ettiği diğer ihtimaldeyse daha önce bir erkekle bir ilişki yaşayıp yaşamadığını erkeklere karşı ilgisinin olup olmadığını soracağım. Güvenle ve yalan söylememekle ilgili daha önceden söylediği beylik laflardan dolayı yalan söyleyeceğini sanmıyorum. Biseksüel olmasında tabi ki bir sorun yok ama kendini keşif aşamasında bir gayse beni deneme tahtası olarak kullanmasına izin veremem. Kendini ifade ediş tarzına göre bu keşif süresinde sadece ona arkadaşlık edebileceğimi belirtebilirim en fazla.

Sonuç olarak dünyanın en iyi planını yaptım sıra uygulamada!

zımpara tarafından yayımlandı

aşkı ve kendimi arıyorum!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: